Baza kodów pocztowych WASKO S.A.
Zaloguj się do baz wiedzy
 
 

Standaryzacja danych

Standaryzacja danych,Standaryzacja adresów,Standaryzacja baz adresowych

Czym jest standaryzacja adresów?

Standaryzacja polega na utworzeniu jednolitego zapisu danych, standaryzacja adresów weryfikuje i ujednolica wszystkie części adresu do przyjętych założeń, dane są łączone ze słownikiem referencyjnym przy pomocy złożonych algorytmów oraz słowników pomocniczych w których zapisane są dane historyczne oraz spotykane błędne bądź alternatywne nazwy. Algorytm poza łączeniem identycznych nazw sprawdza także możliwe literówki, czeskie błędy bądź skróty które mogły być zastosowane. Podczas standaryzacji korzystamy z własnych słowników, zawierają one najdokładniejszy, systematycznie aktualizowany komplet informacji.

Jakie są korzyści z przeprowadzenia standaryzacji

  • Dzięki poprawieniu błędnych adresów oraz usunięciu duplikatów zmniejszeniu ulegną koszty wysyłania korespondencji - jest to cecha którą będą Państwo mogli zauważyć zaraz po przeprowadzeniu standaryzacji.
  • Wzbogacenie informacji o klientach - jest to efekt danych o jakie może być rozbudowana Państwa baza adresowa. Możemy uzupełnić informację o geolokalizacji bądź podziale terytorialnym, sama nazwa województwa może być pomocna przy podejmowaniu decyzji o otwarciu kolejnego oddziału bądź punktu serwisowego.
  • Prosta i skuteczna selekcja danych - ujednolicenie nazw miejscowości pozwala na łatwy wybór klientów tylko z określonego miasta (spotkaliśmy się z systemem w którym słowo Warszawa było zapisane na 15 różnych sposobów).
  • Połączenie danych z różnych systemów - dane z systemu księgowego mogą zostać połączone z systemem CRM, dzięki temu będzie wiadomo którzy klienci aktywnie korzystają z naszych usług, oraz gdzie należy odświeżyć znajomość.

Z myślą o przyszłości

Standaryzacja jest zabiegiem jednorazowym, po jej przeprowadzeniu trzeba pomyśleć o kolejnych, nowych danych które z czasem popsują osiągnięty efekt.

Najlepszym rozwiązaniem jest uzupełnienie istniejącego systemu o słowniki referencyjne które pomogą użytkownikom systemu. Formularz w którym np. przeprowadzana jest rejestracja może być tak skonstruowany aby po wpisaniu tylko fragmentu danych - reszta była automatycznie uzupełniana, może być to nawet sam kod pocztowy, dla 10% adresów jednoznacznie wskazuje on miasto i ulicę. Przy wpisywaniu nazwy miejscowości system może podpowiadać największe miasto bądź miejscowość dla wpisanego fragmentu.
Takie rozwiązanie jest przyjemne dla użytkownika i ułatwia mu pracę, Państwu daje natomiast korzyść w postaci ustandaryzowanych informacji które trafiają do bazy klientów.

Drugą możliwością jest przeprowadzanie standaryzacji systematycznie dla nowych wpisów, to rozwiązanie jest korzystne dla klientów którzy posiadają małą bazę adresową.

Cennik

Szczegółowy cennik wysyłamy na życzenie, dzięki temu mamy możliwość poznania bliżej naszych klientów oraz zaproponowania im rozwiązań dokładnie pasujących do ich potrzeb. Dane kontaktowe znajdziesz tutaj.


Przykład działania


przed:44-330Jastrzebie ZdrojUl. Galczynskiego 5
po:44-330 Jastrzębie-ZdrójUl. Gałczyńskiego 5
przed: 44-110 tychy Niepodległości 3
po:43-100 Tychy Al. Niepodległości 3
przed:   Kędzierzyn Koźle Ul. Szymanowskiego 4
po:47-206 Kędzierzyn-Koźle Ul. Karola Szymanowskiego 4
 

DoświadczenieMamy już 10 lat doświadczenia w prowadzeniu marketingowych baz danych


ProfesjonalizmNajbardziej kompleksowa, rozbudowana i aktualna baza miejscowości w Polsce. Źródło danych słownikowych gotowe do wykorzystania w systemach informatycznych

ZaufanieDotychczas nasze produkty wybrało ponad 1000 firm i instytucji, takie zaufanie zobowiązuje
 
Wszelkie prawa zastrzeżone - WASKO S.A. 1998-2017